آغاز تخریب ساخت‌وسازهای غیرمجاز در حیران

11 مورد از ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی منطقه حیران آستارا به وسعت 11 هزار و 85 مترمربع به شکل کامل قلع و قمع شد و تخریب الباقی موارد در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، سید محمد مهدی میرهاشمی، مدیر امور اراضی استان گیلان در حاشیه تخریب این ساخت و سازهای غیر مجاز، اظهار کرد: در راستای اجرای تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها، مصوب سال 1385‌ که جزو وظایف مأموران جهاد کشاورزی است، اراضی فوق مشمول وضعیت تخریب قرار گرفتند.

وی ادامه داد: علاوه بر این 11 مورد در مواردی دیگر که ساخت و سازها به شکل کامل صورت پذیرفته، با توجه به اجرای ماده 3 قانون حفظ کاربری هم اکنون در مراجع قضایی در حال رسیدگی است که پس از صدرو حکم، اجرایی خواهد شد.میرهاشمی دیوار کشی و ویلاهای در حال ساخت و ساز بدون مجوز را از مصادیقی دانست که مشمول تبصره 2 ماده 10 است و افزود: اینگونه شرایط مأموران جهاد کشاورزی را موظف می‌کند تا قانون را به شکل کامل اجرا کنند.

مدیر امور اراضی گیلان در بخش دیگر سخنان خود به آمار موجود در خصوص ساخت و سازهای غیر مجاز اشاره کرد و توضیح داد: از 41 مورد پرونده در حال رسیدگی در مرجع قضایی، 6 مورد در سنوات گذشته منجر به قلع و قمع شده، 6 مورد دیگر قرار منع تعقیب صادر شده و در حال حاضر 29 مورد در مرجع قضایی تجدید نظر استان بر علیه اینها اقامه دعوا شده است که منتظر صدور رأی هستیم.

وی در پایان آمار ارائه شده را خارج از طرح هادی عنوان و اضافه کرد: رسیدگی به وضعیت تخلف ویلاهایی را که در محدوده طرح هادی ساخته شده است، از وظایف کمیسیون ماده 99 می باشد و باید مراحل خود را باید طی کند.

خرید کیف تاچ پرس کیف تاچ پرس

/ 1 نظر / 89 بازدید
تم لاین

سلام وب خوبی داری.البته همیشه جا واسه پیشرفت هست.امیدوارم همیشه موفق باشی. به منم سر بزن خوشحال میشم و نظرتو بگو منتظرت هستم. راستی اگه با تبادل لینک موافقی منو با اسم " تم لاین line theme " لینک کن و خبر بده با چه اسمی لینکت کنم.موفق و پیروز باشی ♥